Producenci

Cenniki do pobrania

Sonda

Ile czytasz książek w ciągu roku?

Statystyki

Products stats:
250
Categories stats:
175
New products stats:
0
On sale stats:
0

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Wydawnictwo Erica

Sortuj wg: ▲ Nazwa produktu | Cena
Samotny krzyżowiec. Miecz Salomona
Cena: 27,90 zł
szt.

Krzyżowcy i Saraceni, zbroczone krwią pola bitew, mroczne tajemnice starożytnej Jerozolimy, zaginione skarby króla Salomona, starotestamentowa magia – oto świat rycerza z Montferratu. Aby w nim przeżyć, samotny krzyżowiec musi stawić czoło nie tylko wrogim mieczom, ale też siłom nadprzyrodzonym.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Aptekarz
Cena: 27,90 zł
szt.

Styczeń 1945, Elbląg ( Elbing). Pracowite, monotonne życie znanych aptekarzy, Edmunda i Horsta Boehmerów, zostaje zaburzone przez rannego, nocnego gościa, który przekazuje im informacje o bezcennych księgach pozostawionych w samochodzie na autostradzie.

Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
5 dni
Horyzont zdarzeń
Cena: 28,00 zł
szt.

Powieść Horyzont zdarzeń to druga część cyklu Parabellum, opisującego niezwykłą tułaczkę braci po ogarniętej wojną Europie. Będą walczyć, zabijać, uciekać przed faszystami i bolszewikami, wplątywać się w afery szpiegowskie… Oraz kochać piękne kobiety.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Husaria Rzeczpospolitej 2 egzemplarze!
Cena: 219,00 zł

Husaria Rzeczpospolitej to album wyjątkowy. Po raz pierwszy zebrano tak bogaty materiał ilustracyjny z XVI, XVII i XVIII wieku pokazujący husarzy i ich ekwipunek. Dzięki temu można zobaczyć, jak naprawdę wyglądali zanim dziewiętnastowieczni artyści zafałszowali ich wizerunek.

Dostępność:
brak towaru
Julian
Cena: 39,90 zł
szt.

Rzymski cesarz, filozof, żołnierz, reformator, poeta. Jedna z najbarwniejszych postaci starożytności. Geniusz wojenny dorównujący poziomowi Juliuszowi Cezarowi i Aleksandrowi Wielkiemu. Oddany bogom hellenistycznym, walczy z chrześcijaństwem. Traci życie w wieku trzydziestu dwóch lat.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Pakiet - Bohatyr
Cena: 59,90 zł
szt.

Mroczna, napisana z rozmachem, historyczna fantasy, ukazująca dzieje wczesnośredniowiecznej Rusi. Magia, szczęk mieczy, pogańscy bogowie, zdrada i przeznaczenie , to mieszanka, która długo nie pozwoli o sobie zapomnieć. Opowieść o lji Muromcu, herosie znanym z bylin, czyli staroruskich pieśni bohaterskich.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Pakiet - Parabellum
Cena: 52,00 zł
szt.

Parabellum, to cykl książek opisującego niezwykłą tułaczkę braci Zaniewskich po ogarniętej wojną Europie. Będą walczyć, zabijać, uciekać przed faszystami i bolszewikami, wplątywać się w afery szpiegowskie… Oraz kochać piękne kobiety.

Dostępność:
średnia ilość
Wysyłka w:
5 dni
Pakiet Kapitanowie 1941
Cena: 53,00 zł
szt.

Kapitanowie 1941 to druga część cyklu pt. Trzy Armie, opisującej splatające się losy polskich, niemieckich i rosyjskich młodych oficerów wciągniętych w wojenny koszmar.

Dostępność:
średnia ilość
Wysyłka w:
5 dni
Piraci Północy: Bractwo
Cena: 28,00 zł
szt.

Bractwo to pierwsza część opowieści o początkach krwawej działalności braci witalijskich. Przedstawia niezwykłe dzieje tej jedynej w swoim rodzaju organizacji pirackiej, ukazanej na tle skomplikowanej ówczesnej sytuacji politycznej. Störtebeker i jego kompani, chcąc nie chcąc, musieli się stać elementem gry między Danią, Hanzą, Polską a państwem zakonu krzyżackiego o władzę nad wybrzeżami Bałtyku…

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
PODWIECZORKI U LUCYFERA
Cena: 39,90 zł
szt.

Autor bezbłędnie rozlicza dyktatorów i jednocześnie uchyla rąbka tajemnicy z ich wspólnej rywalizacji. Poprzez groteskę ukazuje fakty historyczne, które układają się w przerażająca całość.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Prędkość ucieczki
Cena: 28,00 zł
szt.

W sierpniu 1939 roku sierżant Bronisław Zaniewski, służący w jednostce stacjonującej pod granicą rumuńską, ma znacznie większy problem niż przejmowanie się doniesieniami o zagrożeniu niemieckim. Tym razem nie tylko zadarł, ale i pobił się ze swym przełożonym, chorążym Chwieduszko. A w wojsku podniesienie ręki na starszego stopniem to nie przelewki…

Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
5 dni
Samotny krzyżowiec. Ścieżki przeznaczenia
Cena: 27,90 zł
szt.

Rok 1189, Ziemia Święta. Ocalałe z klęski pod Hittin resztki wojsk krzyżowców rozpaczliwie walczą o odzyskanie utraconych zamków i miast Królestwa Jerozolimskiego. Dalszy ciąg przygód Rolanda z Montferratu, zwanego Czarnym Rycerzem. Czy samotny krzyżowiec zdoła ujść sztyletom skrytobójców Starca z Gór? Czy uda mu się ostrzec templariuszy o zdradzie? Jakie będą jego dalsze losy?

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Serce nie do pary
Cena: 36,00 zł
szt.

Serce nie do pary jest pierwszą książką poświęconą ks. Twardowskiemu i jego wierszom opartą zarówno na bliskich z nim spotkaniach, jak i wnikliwym odczytaniu jego twórczości.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Skald. Kowal słów
Cena: 52,00 zł
szt.

X wiek, Europa Wschodnia. Nastały czasy krwi i chciwości. Waregowie łupią morskie wybrzeża i zapuszczają się daleko w głąb lądu, gdzie władają rzecznymi trasami handlowymi. Powstają bogate państwa, wybuchają wojny, a wszyscy wojownicy połączeni są żądzą władzy, przemocy i bogactwa. To wspaniały czas dla najemników z Północy. Takich jak Ainar Skald, który nie tylko dobrze rąbie mieczem ale jest kowalem słów sprawnym w strof składaniu.

Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
5 dni
Skald. Kowal słów tom 2
Cena: 27,90 zł
szt.

Narzeczona dostarczona, zadanie wykonane, nagrody brak. Ainar Skald czuje się oszukany i planuje na kaganie Tirusie Wielkim pomstę o jakiej krążyć będą pieśni. Na myślenie ma dużo czasu, ponieważ siedzi w więzieniu. Ma uświetnić dzień zaślubin Tirusa Wielkiego z Ingigerdą Złotowłosą; szkoda, że swoją własną egzekucją.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Smocza Cesarzowa
Cena: 32,00 zł
szt.

Po podbiciu państwa Bułgarów nad rzeką Wołgą kijowski wódz Światosław osiadł na pewien czas w stołecznym Bułgarze i umacnia tu swoją pozycję. Ilja i pozostali bohatyrzy prędko leczą się z wojennych ran, ale siedzą jak na szpilkach. Ich największy wróg, najwyższy kapłan Tugarin, umknął na północ. Światosław zezwala bohatyrom, by ruszyli jego tropem i skończyli z nim raz na zawsze.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Szabla Sobieskiego
Cena: 23,90 zł
szt.

Sierżant Kazimierz Lux, osiemnastoletni warszawiak służący w Legionie zakochuje się i wplątuje w intrygę związaną z zaginioną szablą, którą po Wiktorii Wiedeńskiej król Sobieski podarował papieżowi.

Dostępność:
średnia ilość
Wysyłka w:
5 dni
Talia niezwykłych postaci II RP
Cena: 35,90 zł
szt.

Postaci nietuzinkowych ludzi żyjących w okresie międzywojennym można ułożyć w talię kart, z których każda skrywa tajemnicę. Piki to najbardziej oklaskiwani aktorzy. Kiery – politycy i wojskowi, dla których Polska zawsze była najważniejsza. Kara – pisarze, wybitni, najpoczytniejsi, po wojnie często skazani na zapomnienie. Trefle – sportowcy, zdobywający dla Ojczyzny medale na najważniejszych światowych zawodach. I na koniec dwa jokery, postacie arcywyjątkowe, nie do zaszufladkowania, ale w tej talii niezbędne.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Zakazane gole
Cena: 29,00 zł
szt.

Zamknięte szkoły i uczelnie, patrole na ulicach, łapanki, narastający terror... Życie w okupowanej stolicy było niebezpieczne, zwłaszcza dla niepokornych. Niemieckie zakazy obejmowały praktycznie wszystkie dziedziny życia, nawet uprawianie sportu było zabronione. Verboten? – nie dla tego  pokolenia Polaków. Dzięki młodym zapaleńcom piłka nożna zeszła do podziemia, a zakonspirowany ZPN organizował nawet mecze ligowe.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Złoto Himmlera
Cena: 24,00 zł
szt.

Rok 1944. Aliancka pętla zaciska się wśród morza płomieni, wokół hitlerowskiej III Rzeszy. Jednak w umyśle Himmlera sen o tysiącletniej Rzeszy wciąż trwa. Zdecydowany kontynuować wojnę swego Führera, zmuszony jest przetransportować fortunę w diamentach do Ameryki Południowej. Do wykonania tego zadania potrzebuje elitarnego oddziału, zahartowanego na najbardziej bezlitosnych arenach ówczesnego konfliktu, który zdoła przewieźć ją przez rozdartą wojną Europę. Potrzebuje grupy szturmowej Edelweiss. Jednak ludzie Stuermera, najtwardsi z twardych, tworzą własny plan związany z operacją…

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Budrewicz. Dżentelmen w podróży
Cena: 35,90 zł
szt.

Oto książka o Olgierdzie Budrewiczu – harcerzu, sportowcu, żołnierzu AK, powstańcu warszawskim. Dziennikarzu, reportażyście, fotografie, filmowcu, pisarzu, varsavianiście i niedoszłym prawniku. Wreszcie o podróżniku, który – jak głosi tytuł jednej z jego książek – był wszędzie. A także o autorze ogromnej liczby reportaży, książek podróżniczych oraz programów radiowych i telewizyjnych.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
DOBRY UBEK
Cena: 29,10 zł
szt.

Koniec II wojny światowej nie dla wszystkich oznaczał koniec walki. Partyzantom, którzy nie złożyli broni przyszło zmierzyć się z nowym okupantem i jego zwolennikami. Nie rezygnowali, choć mieli świadomość, że ich przyszłość, to śmierć w bitwie lub z rąk agentów bezpieki w celach.

Lato 1945 roku. W okolicach Przemyśla oddział majora Kosy zbrojnie przeciwstawia się nowemu ustrojowi. Zadanie rozprawienia się z partyzantami otrzymuje kapitan Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Lesław Wolski. Ambitny kabewiak nie cofnie się przed niczym by dopaść osławionego bandytę.

Rozpoczyna się akcja o kryptonimie „Dobry Ubek”, w której zmierzą się dwaj godni siebie przeciwnicy. Jednak najważniejszą rolę w tej walce odegra mężczyzna o pseudonimie „Trup”.

 

Powieść Dobry ubek to druga po Piekło odzyskane część cyklu Niezłomni, opisujący historie ludzi żyjących w powojennej rzeczywistości. Zagubionych i niepewnych przyszłości, wciąż przeżywających wojenną traumę, różnie pojmujących pojęcia patriotyzmu i wolności, jednak z żelazną konsekwencją dążących do osiągnięcia wytyczonych celów.

 

Grzegorz Majewski urodził się w 1980 roku w Trzciance. Studia dziennikarskie ukończył w Poznaniu, a obecnie mieszka w Wejherowie. Jest wnukiem Żelisława Majewskiego, partyzanta AK działającego pod pseudonimami „Demon” i „Żbik”, który po wojnie został jednym z pierwszych leśniczych na terenach Pomorza Zachodniego.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Duchy Arłamowa
Cena: 32,00 zł
szt.

Bieszczady w niniejszej książce to miejsce niezwykłe, miejsce działania duchów i demonów otwierające się na różne czasy i przestrzenie. Akcja przenosi Czytelnika do Konstantynopola początków chrześcijaństwa, Moskwy czasów „kultu jednostki”, aż po Warszawę lat 70. Podróż przez ponad 1500 lat umożliwia zrozumienie, a raczej odczytanie na nowo, teraźniejszości.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Emigranci. Wyzwania wolności
Cena: 35,90 zł
szt.

Emigranci. Wyzwania wolności to druga autobiograficzna książka Stefana T. Meissnera, obejmująca powojenny okres jego życia.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
GROSSDEUTSCHLAND. NA STRAŻY FÜHRERA. ELITA WEHRMACHTU
Cena: 55,20 zł
szt.

GROSSDEUTSCHLAND

NA STRAŻY FÜHRERA. ELITA WEHRMACHTU

Helmuth Spaeter

Pierwszy tom trzytomowego cyklu o historii elitarnej jednostki grenadierów pancernych Wehrmachtu – Dywizji Grossdeutschland. Od jej początków w 1921, momentu przekształcenia w najsłynniejszą, najlepiej wyposażoną i jednocześnie najbardziej brutalną jednostkę w całej niemieckiej armii, do jej niechlubnego rozwiązania w 1945 roku.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Hardy, Pióro i ja
Cena: 28,00 zł
szt.

Hardy, Pióro i ja to opowieść o polskiej husarii, przygodzie, niebezpieczeństwie oraz najwspanialszych cnotach – odwadze i przyjaźni.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Heros i Łotr
Cena: 47,92 zł
szt.

 

Gdy Islandczycy przyjęli chrzest i stali się gorliwymi wyznawcami nowej religii, stanęli przed problemem, jak oceniać swoją wikińską przeszłość. Pamiętali o bohaterskich czynach swoich przodków, o ich odkryciach geograficznych i wyprawach handlowych w najdalsze zakątki świata, ale zdawali sobie też sprawę, że ich dziadowie byli poganami, którzy, łagodnie mówiąc, nie zawsze okazywali wyrozumienie wobec chrześcijańskiej religii. Autorzy sag, spisujący w XIII i XIV wieku ustne opowieści sprzed lat, musieli zmierzyć się z tym dylematem i dokonać rehabilitacji lub potępienia swoich przodków. W ten oto sposób pogański wojownik zyskał nowe życie na kartach islandzkich manuskryptów, dzięki czemu funkcjonował w kulturze skandynawskiej przez cały okres średniowiecza.

 

„Książka Łukasza Malinowskiego stanowi w nauce polskiej pierwszą tak obszerną rozprawę poświęconą tematyce pogańskich motywów w chrześcijańskiej literaturze średniowiecznej tworzonej na wyspie Islandii. Wykorzystanie dobrze przestudiowanych źródeł literackich jest przeprowadzone umiejętnie, a wyciągnięte wnioski są ciekawe, a przede wszystkim wiarygodne.”

Z recenzji prof. Władysława Duczki

 

Dr Łukasz Malinowski. Rocznik 1983. W 2010 roku obronił na UJ doktorat z historii. Specjalizuje się w historii średniowiecznej Skandynawii, którą badał między innymi na Uniwersytecie w Oslo. Autor monografii „Berserkir i ulfhednar w historii, mitach i legendach” oraz przekładu „Sagi o Viga-Glumie”. Zajmuje się również działalnością popularnonaukową i powieściopisarstwem. Jest twórcą cyklu „Skald” („Karmiciel kruków”, „Kowal słów” – tom I i II, „Wężowy język” – tom I i II), który opowiada o skandynawskim pieśniarzu przemierzającym Europę w połowie X wieku.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Herosi Mitów Germańskich tom. 1
Cena: 39,90 zł
szt.

Zapraszamy do mrocznego świata herosów germańskich.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Herosi Mitów Germańskich tom. 2
Cena: 39,90 zł
szt.

Zapraszamy do mrocznego świata herosów germańskich.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Husaria Rzeczpospolitej
Cena: 119,00 zł

Husaria Rzeczpospolitej to album wyjątkowy. Po raz pierwszy zebrano tak bogaty materiał ilustracyjny z XVI, XVII i XVIII wieku pokazujący husarzy i ich ekwipunek. Dzięki temu można zobaczyć, jak naprawdę wyglądali zanim dziewiętnastowieczni artyści zafałszowali ich wizerunek.

Dostępność:
brak towaru

Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz na wskazany adres e-mail, informacje o kolejnych etapach jego realizacji.

Pamiętaj, że przysługuje Tobie prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny.

Wydawnictwo TETRAGON sp. z o.o., ul. Żelazna 41/21, 00-836 Warszawa, Polska, NIP 5272617444

Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka »

Sklep jest w trybie podglądu

Sklep internetowy od home.pl