Producenci

Cenniki do pobrania

Sonda

Ile czytasz książek w ciągu roku?

Statystyki

Produkty:
248
Kategorie:
175
Nowości:
0
Promocje:
5

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Wydawnictwo Tetragon

Sortuj wg: ▲ Nazwa produktu | Cena
14 Wielkopolska Dywizja Piechoty
Cena: 100,00 zł
szt.

Tom, który rozpoczyna cykl wydawniczy „Bitwa nad Bzurą 1939 w dokumentach i wspomnieniach”, poświęcony jest 14 Poznańskiej Dywizji Piechoty. W latach II Rzeczypospolitej kontynuowała ona tradycje bojowe 1 Dywizji Strzelców Wielkopolskich z okresu Powstania Wielkopolskiego1, odsieczy Lwowa oraz walk na Froncie Litewsko-Białoruskim w 1919 r.

Prezentowana publikacja zawiera wspomnienia i relacje żołnierzy 14 Poznańskiej Dywizji Piechoty z kampanii wrześniowej 1939 r. Materiały prezentowane w wydawnictwie pochodzą zasadniczo z dwóch źródeł: z zasobu Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie oraz Centralnej Biblioteki Wojskowej w Warszawie. W pierwszym z nich przechowywane są relacje zebrane głównie w latach 1939–1940 we Francji oraz tuż po zakończeniu wojny w 1945 r. od uwolnionych z niewoli niemieckiej oficerów jednostek 14 DP, służących w tym czasie w jednostkach II Korpusu lub przebywających na terenie okupowanych Niemiec. Natomiast materiały znajdujące się w zbiorach CBW, w kolekcjach gen. bryg. Zygmunta Zawadzkiego i płk. Apoloniusza Zawilskiego, obejmują relacje i wspomnienia powstałe w okresie późniejszym, głównie jednak w latach pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX w. w związku z przygotowywanymi przez wspomnianych oficerów publikacjami na temat września 1939 r. Wykorzystano również materiały znajdujące się w Centralnym Archiwum Wojskowym w Warszawie (obecnie Wojskowe Biuro Historyczne).

Większość, poza fragmentami relacji pochodzącymi ze zbioru Dni klęski, dni chwały. Wspomnienia Wielkopolan z Września 1939, nie była wcześniej publikowana.

Ważnym źródłem do dziejów walk wrześniowych 14 Dywizji Piechoty jest kilkadziesiąt szkiców i oleat wykonanych przez oficerów jednostek dywizji w czasie pobytu w oflagach. Ich komplety zachowały się zarówno w zasobie IPMS, jak również w CAW. Przygotowaniem ich do edycji zajął się mgr Tadeusz Zawadzki. On również, opierając się na mapkach i oleatach znajdujących w oryginałach, wykonał szkice do poszczególnych relacji, z wykorzystaniem jako podkładu kartograficznego map Wojskowego Instytutu Geograficznego z okresu międzywojennego. Jako zasadę przyjęto reprodukowanie wyłącznie szkiców wykonanych w okresie wojny.

 

Lista osób, które wsparły wydanie książki (w kolejności wpłat):

 

Piotr Osiecki, Sylwester Kaczmarek, Maciej Wojewoda, Łukasz Gołębiowski, Artur Komorowski, Barbara Bronisz, Joanna Kocik-Niewiadomska, Jakub Wojewoda, Sochaczewskie Centrum Kultury, Biblioteka Miejska w Sochaczewie, Biblioteka Pedagogiczna w Sochaczewie, Muzealna Grupa Historyczna imienia II batalionu 18 pp, Elżbieta Jakimek-Zapart, Paweł Rozdżestwieński, Przemysław Dymek, Jacek Furmańczyk, Jarosław Kresa, Piotr Palmowski, Krzysztof Kłoskowski, Jacek Haber, Michał Maciejczak, Maciej Kandulski, Krzysztof Banasiak, Daniel Michał Frąckowiak, Piotr Kąkol, Adrian Kluczyk, Artur Żyłkowski, Henryka Szewczyk, Adrian Pawelski, Jacek Kaczorowski, Rafał Rybarski, Dariusz Tadrzyński, Sławomir Troczyński, Bogusław Wolf, Jarosław Pasternak, Tomasz Sarzyński, Dariusz Filipek, Sylwia Piotrowska, Sławomir Kowalczyk, Krzysztof Brzeziński, Maciej Bednarek, Marta Rojek, Elżbieta Serwach, Paweł Kowalczuk, Marcin Bardziński, Marcin Dziób, Paulina Kotlarska, Dorota Rucińska, Rafał Paradowski, Marta Cypel, Stefan Czajka, Andrzej Kornacki, Gmina Piątek, Monika Matuszewska, Jerzy Gawłowski, Rafał Gołębiowski, Mariusz Wójtowicz-Podhorski.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
14 Wielkopolska DP + Wielkopolska BK
Cena: 135,00 zł
szt.

Specjalna oferta dla Wielkopolan i nie tylko.

1. 14 Wielkopolska Dywizja Piechoty w kampanii wrześniowej - relacje i wspomnienia

2. Wielkopolska Brygada Kawalerii - monografia płk. prof. Juliusza S. Tyma.

Jednostki z Armii "Pomorze" które walczyły ramię w ramię z Niemcami.

 

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Doktryny Wojenne. Historia i Ocena.
Cena: 59,90 zł
szt.

Wbrew potocznym, często wręcz zwulgaryzowanym opiniom wojna jest nie tylko fizycznym starciem dwóch uzbrojonych grup ludzi, ale przede wszystkim konfrontacją dwóch zbiorowych woli i intelektów (…) Z satysfakcją przyjąć trzeba fakt, iż problematyka doktryny, rozumianej jako intelektualny wysiłek ukierunkowany na wprzęgnięcie wojny w szeroko rozumiany wysiłek mający zapewnić przetrwanie i uzyskanie dogodnych warunków rozwojowych państwa, stała się przedmiotem wysiłku badawczego doktora Łukasza Przybyło. Autor, zbudował interesujący, oryginalny fundament metodologiczny swoich rozważań. W kluczowej warstwie obejmującej omówienie pięciu przypadków wypracowania oraz implementacji doktryny w różnych uwarunkowaniach politycznych, przez państwa o różnych ustrojach politycznych i modelach sił zbrojnych dostarcza nader bogatego materiału badawczego. Recenzowana praca ma przede wszystkim – i to jest zapewne jej największy walor – charakter analityczno-problemowy (…). Stanowi ona zerwanie z powszechnym w polskiej literaturze „kronikarsko-opisowym” podejściem do myśli wojskowej.

prof. dr. hab. Krzysztof Kubiak (z recenzji wydawniczej)

Dostępność:
duża ilość
Najnowocześniejsza armia II Rzeczypospolitej
Cena: 49,90 zł
szt.

Najnowocześniejsza armia II Rzeczypospolitej.
Rzecz o motoryzacji wojska Polskich Sił Zbrojnych.

Płk dr hab. Juliusz S. Tym, autor opracowań poświęconych wojskom pancernym Polskich Sił Zbrojnych, tym razem zabiera czytelnika z pola walki za kulisy funkcjonowania naczelnych władz wojskowych. Powodem jest chęć przedstawienia procesu motoryzacji armii, który autor postrzega jako jeden z głównych procesów sprawczych zmiany jakościowej, która nastąpiła w Polskich Siłach Zbrojnych. Autor przedstawił warunki funkcjonowania komórek organizacyjnych Sztabu Naczelnego Wodza, a przede wszystkim Ministerstwa Obrony Narodowej, odpowiedzialnych za motoryzację. Meandry działania tych organów ukazane są przez pryzmat aktywności doświadczonego oficera wojsk samochodowych, który całą duszą zaangażowany był w proces motoryzacji.
Zamiast szczęku oręża i zapachu dymu unoszącego się nad polem walki na kartach tej książki obcujemy z dziesiątkami dokumentów opracowanych
w zaciszu londyńskich gabinetów, zawiłościami funkcjonowania na najwyższych szczeblach władz wojskowych, ścieraniem się rozmaitych koncepcji oraz
niemocą jednostki w zderzeniu z biurokracją i niedoskonałością systemu.
Autor zabiera czytelnika również między żołnierzy i ich maszyny, aby ukazać proces szkolenia kierowców oraz specjalistów służby warsztatowej. Powszechny
zapał żołnierzy do opanowania umiejętności kierowania, obsługiwania i naprawiania motocykli, samochodów oraz wozów bojowych spowodował, że wojsko Polskich Sił Zbrojnych stało się najnowocześniejszą armią, jaką w czasie swego istnienia dysponowała II Rzeczpospolita.
Autor co prawda skromnie twierdzi, że jest to najnudniejsza ze wszystkich napisanych przez niego książek, ale jej wartość dokumentalna i historyczna jest
niezaprzeczalna i dlatego warto ją przeczytać.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Rajd na St. Nazaire. Między strategią a taktyką
Cena: 59,90 zł
szt.

Krzysztof Kubiak (ur. 1967) - absolwent AMW oraz UG. Doktorat obronił w AMW w 1998 r. Procedurę habilitacyjną przeszedł w AON w 2003 r. W 2015 r. uzyskał tytuł profesora. Przez dwie dekady związany był z wyższym szkolnictwem wojskowym, obecnie prowadzi działalność naukową oraz dydaktyczną koncentrującą się na problematyce bezpieczeństwa i współczesnych konfliktów zbrojnych. Pracuje w Katedrze Krajów Europy Północnej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

W polskim piśmiennictwie brak było dotychczas opracowania na tak wysokim poziomie merytorycznym na temat rajdu na Saint-Nazaire, dlatego trudno porównać je z innymi obecnymi na rynku wydawnictwami. Książka jest adresowana do szerokiego kręgu czytelników interesujących się historią II wojny światowej, działaniami specjalnymi, teorią i praktyką użycia sił specjalnych. Mając powyższe na uwadze, publikację kwalifikuję jako znakomitą.

Z recencji wydawniczej prof. dr hab. Andrzeja Makowskiego, AMW

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Wyżyny Odwagi
Cena: 59,90 zł
szt.

Polskie wydanie mojej książki jest najlepsze spośród wszystkich jakie zostały opublikowane, włączając w to również wersję angielską i hebrajską. Brawo dla
wydawców!
Awigdor Kahalani


[…] W Twojej książce wojna jest pokazana nie tylko przez jej diabelskie,
pełne nienawiści wymagania, ale też w perspektywie człowieczeństwa
i w aurze bohaterstwa. Wojna jest okrutna przez ofiary, których żąda, a
jednocześnie jest uwznioślona poświęceniem żołnierzy.
Twoja historia, to wzór honorowego postępowania dla wojującego
narodu. To nieczęsto spotykana historia mężczyzny, którego słusznie
nazywamy Bohaterem Izraela. Jesteś prawdziwą legendą dla
dorastającej młodzieży – światłem przewodnim dla całego narodu…
Szimon Peres,
Minister Obrony Izraela
(fragment listu do Awidora Kahalaniego zezwalającego na druk jego wspomnień)

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
1. Warszawska Brygada Pancerna im. Bohaterów Westerplatte
Cena: 89,90 zł

Monografia 1. Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte autorstwa Kamila Anduły, to pierwsza od lat publikacja poświęcona jednostce tzw. ludowego Wojska Polskiego. Napisana z dzisiejszej perspektywy i pozbawiona balastu ideologicznego, na ponad 500 stronach opisuje powstanie, organizację i szlak bojowy tej niezwykle ciekawej formacji.

Dostępność:
brak towaru
Historia złudzeń. Żydzi w Armii Polskiej w ZSRR 1943–45
Cena: 59,90 zł
szt.

Praca doktorska dr. Nussbauma pt. Udział Żydów w organizacji i działaniach bojowych Armii Polskiej w ZSRR, obroniona na Uniwersytecie Telawiwskim w 1977 r. i pod zmienionym tytułem wydana później drukiem w języku hebrajskim, to nader ciekawy przyczynek do dziejów ludowego Wojska Polskiego.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Obrona Lwowa. Dokumenty t. 2
Cena: 64,90 zł
szt.

Obrona Lwowa. Dokumenty t.2 (17–22 września)

 

Wydawnictwo materiałów źródłowych o obronie Lwowa we wrześniu 1939 r. obejmować
będzie trzy części.
Pierwsza, którą oddajemy Czytelnikom, podzielona na dwa tomy, zawiera dokumenty
obrony Lwowa. W drugiej, która ukaże się prawdopodobnie również w postaci dwóch tomów
– zostaną zamieszczone polskie relacje i wspomnienia, a w trzeciej – dokumenty i wspomnienia
niemieckie.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Obrona Lwowa. Dokumenty t.1
Cena: 49,90 zł
szt.

Obrona Lwowa. Dokumenty t.1 (1–16 września)

 

Wydawnictwo materiałów źródłowych o obronie Lwowa we wrześniu 1939 r. obejmować
będzie trzy części.
Pierwsza, którą oddajemy Czytelnikom, podzielona na dwa tomy, zawiera dokumenty
obrony Lwowa. W drugiej, która ukaże się prawdopodobnie również w postaci dwóch tomów
– zostaną zamieszczone polskie relacje i wspomnienia, a w trzeciej – dokumenty i wspomnienia
niemieckie.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
W rytmie monsunu. Indyjsko-pakistańska rywalizacja na morzu 1947–1971
Cena: 69,90 zł
szt.

Profesor Krzysztof Kubiak w kolejnej książce wydanej przez Wydawnictwo Tetragon porusza temat nieobecny w zasadzie
w polskiej historiografii – morskiej konfrontacji Indii i Pakistanu w latach 1947–1971. Autor opisuje nie tylko wojny indyjsko-pakistańskie z 1965 i 1971 r., ale też mało znane indyjskie zmagania z Portugalczykami, czy dzieje bengalskiej partyzantki rzeczno-morskiej. Tekst jest ilustrowany ponad 270 zdjęciami, 11 sylwetkami okrętów i samolotów oraz 15 mapami i szkicami.
Dzieło o objętości ponad 500 stron jest doskonałą analizą problemu nie tylko pod względem naukowym, ale także popularyzatorskim, gdyż sam temat jest frapujący dla każdego miłośnika historii wojennomorskiej, a Autor ma lekkie pióro, przez co lektura jest przyjemna i wciągającą dla Czytelnika. Za trafny zamysł w odniesieniu do zawartości merytorycznej monografii, uważam zastosowane w pracy podejście interdyscyplinarne i transdyscyplinarne, co umożliwiło przedstawienie rywalizacji Indii i Pakistanu na morzu w szerokim kontekście uwarunkowań politycznych, geograficznych, klimatycznych, ekonomicznych, społecznych i religijnych. Zgadzam się tu w pełni ze stwierdzeniem Autora zamieszczonym we wstępie do monografii, że bez rzetelnego przedstawienia tych uwarunkowań „byłoby to niedopuszczalne spłycenie zagadnienia, gdyż floty walczą ze sobą nie po to, by dostarczać materiału
badawczego historykom wojskowości, lecz po to, by realizować cele państw”.
Z recenzji prof. dr hab. Krzysztofa Rokicińskiego (AMW)

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
14 dni
Wielkopolska Brygada Kawalerii w kampanii 1939 roku
Cena: 79,90 zł
szt.

Wielkopolska Brygada Kawalerii to crème de la crème elitarnej formacji II Rzeczypospolitej, jaką była kawaleria. Swoją klasę potwierdziła w kampanii 1939 r. walcząc twardo i umiejętnie w szeregach Armii „Poznań” od wielkopolskiego Leszna aż po Warszawę. Dzieje Brygady i detaliczny opis działań we wrześniu 1939 r. przedstawia w swojej najnowszej książce płk dr hab.

Dostępność:
średnia ilość
Wysyłka w:
5 dni
Bitwa na Puszcie
Cena: 69,90 zł
szt.

Wydarzenia na Węgrzech jesienią 1944 r. – stosunkowo słabo znane polskiemu czytelnikowi – są ciekawym przykładem bitwy obronnej, z którym warto się zapoznać. Tym bardziej, że można snuć – dość odległe co prawda – analogie do wcześniejszych o kilka miesięcy działań sowieckich i niemieckich sił pancernych na przedpolach Warszawy.

Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
5 dni
Celtica. Studia z dziejów Celtów t. III
Cena: 29,90 zł
szt.

Zawiera obszerne teksty, które sporo wnoszą do stanu wiedzy na temat szeroko pojętej Celtyki, są niezwykle pożyteczne dla polskiego Czytelnika, zainteresowanego starożytnościami celtyckimi.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Cztery lata w służbie komendanta. Przeżycia wojenne 1914-1918
Cena: 35,00 zł
szt.

Wspomnienia najstarszego z braci Starzyńskich – Romana, Cztery lata wojny w służbie Komendanta. Przeżycia wojenne 1914–1918, to książka wyjątkowa. Opowiada o młodym człowieku, oddanemu idei niepodległościowej idącemu na wojnę wbrew swojemu słabemu zdrowiu.

Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
5 dni
Dowodzenie na wojnie
Cena: 59,90 zł
szt.

Pierwsza książka, która zajmuje się wyłącznie dowodzeniem i śledzi jego rozwój przez dwa tysiące lat – od starożytnej Grecji do wojny w Wietnamie. Traktuje o problemach nierozłącznie związanych z zarządzaniem i dowodzeniem armiami, włączając w to administrowanie wojskiem, organizację sztabów, technikę łączności, broń czy logistykę.

Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
5 dni
Flota Czerwona na Morzu Czarnym t. 1 Wielka Improwizacja 1941-1942
Cena: 69,90 zł
szt.

Książka ta jest pierwszym, na rynku polskim, tak szczegółowym opisem działań na Morzu Czarnym w czasie II wojny światowej. W tomie I – Wielka improwizacja – omówiono wydarzenia z lat 1941-1942 i początku 1943, kiedy to sowiecka flota toczyła wojnę, której nie planowała i do której się nie przygotowała.

Dostępność:
średnia ilość
Wysyłka w:
5 dni
Flota Czerwona na Morzu Czarnym t. 2 Wymęczone zwycięstwo 1943-1944
Cena: 49,90 zł
szt.

Książka ta jest pierwszym, na rynku polskim, tak szczegółowym opisem działań na Morzu Czarnym w czasie II wojny światowej. Tom II – Wymęczone zwycięstwo – dotyczy okresu 1943-1944, kiedy okręty pod bandera z sierpem i młotem (Te które jeszcze nie zatonęły) wspomagały ofensywę Armii Czerwonej w kierunku zachodnim.

Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
5 dni
Flotylla Kaspijska 1722–1945. Zarys dziejów
Cena: 49,90 zł
szt.

Obficie korzystając z rosyjskich archiwów, autor zajął się nie opisaną szerzej w polskiej historiografii Flotyllą Kaspijską – od momentu jej powstania aż do końca II wojny światowej.

Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
5 dni
II Rzeczpospolita wobec ruchu prometejskiego
Cena: 20,00 zł 62,90 zł
szt.

 Opracowanie pod redakcją Pawła Libery, to wybór dokumentów dotyczący ruchu prometejskiego.

 

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
  • promocja
Korpus Gwardii w bitwie pod Gorlicami.
Cena: 44,90 zł

Oddajemy do rąk Czytelników kolejną książkę Jarosława Centka, autora którego zainteresowania naukowe od wielu lat koncentrują się na dziejach armii Prus i cesarskich Niemiec. Korpus Gwardii w bitwie pod Gorlicami to opracowanie oparte na szerokiej bazie źródłowej, opisujące przełamanie frontu rosyjskiego dzień po dniu, opatrzone dużą liczbą zdjęć i wieloma mapami.

Dostępność:
brak towaru
Moje wojenne wspomnienia t. 1 1914-1916
Cena: 54,90 zł
szt.

Do rąk Czytelnika oddajemy pierwszy tom wspomnień gen. Ludendorffa obejmujący lata 1914–1916, czyli okres, kiedy duet Hindenburg-Ludendorff, odnosił największe zwycięstwa w polu. Książka jest bogato ilustrowana i zawiera 14 map oraz 170 zdjęć.

Dostępność:
średnia ilość
Wysyłka w:
5 dni
Moje wojenne wspomnienia t. 2 1916-1917
Cena: 54,90 zł
szt.

Druga część wspomnień Ericha Ludendorffa obejmuje ponadroczny okres I wojny światowej – od sierpnia 1916 r. do końca 1917 r.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Moje wojenne wspomnienia t. 3 1917–1918
Cena: 54,90 zł
szt.

Trzeci tom wspomnień Ericha Ludendorffa obejmuje końcowy okres I wojny światowej – od sierpnia 1917 r. do końca wojny. II Rzesza stara się ze wszystkich sił zwyciężyć na zachodzie, bo udało jej się „zamknąć” front wschodni i prowadzi negocjacje pokojowe z bolszewikami. Do Europy trafiają już pierwsze dywizje amerykańskie, a więcej ma przypłynąć wiosną i latem 1918 r.
Ludendorff opisuje te wydarzenia z pozycji dyktatora wojskowego, który stawia wszystko na jedną kartę. Hazardowa zagrywka to wiosenne ofensywy we Francji wykonane siłami uzupełnionymi przez dywizje ze wschodu. Mimo sukcesów taktycznych Ludendorffowi nie udaje się pokonać aliantów. Jego strategia ponosi całkowitą klęskę.
Moje wojenne wspomnienia Ericha Ludendorffa uzupełnione zostały krótkim arcyciekawym wstępem tłumacza, Marcina Wichrowskiego, oraz instrukcją „Natarcie w wojnie pozycyjnej” z 10 stycznia 1918 r. W warstwie ilustracyjnej 19 map i szkiców oryginalnego wydania uzupełniono ponad 90 fotografiami.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
Pakiet: Moje wojenne wspomnienia
Cena: 140,00 zł
szt.

Do rąk Czytelnika oddajemy wspomnienia gen. Ludendorffa.

Dostępność:
średnia ilość
Wysyłka w:
5 dni
Polska obrona przeciwlotnicza 1939 t. 4
Cena: 20,00 zł 59,90 zł
szt.

 Czwarta część starannie opracowanego zbioru opisującego polską obronę przeciwlotniczą w kampanii wrześniowej. Opracowania dokumentów zawartych w Centralnym Archiwum Wojskowym im. mjr. Bolesława Waligóry, odnoszą się do relacji żołnierzy.

 

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
  • promocja
Przygotowania obronne Państwa 1935-1939 tom 6/1
Cena: 20,00 zł 69,90 zł
szt.

Kolejny tom dokumentów w serii WTA dotyczący prawnych i administracyjnych przygotowań do wojny.

Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
5 dni
  • promocja
Szkolić… Doskonalić… Być w gotowości do…
Cena: 44,90 zł
szt.

Ppłk dr hab. Juliusz S. Tym to autor dobrze już znany, a jego dorobek na trwale wpisał się w polską historiografię wojskową. Jest bowiem autorem (współautorem) wielu publikacji o polskiej kawalerii i broni pancernej w okresie międzywojennym i podczas II wojny światowej m.in. „Kawaleria w operacji i walce”, „Mokra, Działoszyn 1939”, „1. Dywizja Pancerna. Organizacja i wyszkolenie”, „Polska 1. Dywizja Pancerna w Normandii”.

Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
5 dni
Ułani, ułani. Wspomnienia - gawędy - opowieści
Cena: 35,90 zł
szt.

Służba 13. pułku ułanów wileńskich Życie towarzyskie kadry oficerskiej Czas wolny, sport i zabawa Kampania wrześniowa Powojenne losy Autor, oficer służący w 13. pułku ułanów wileńskich, opisuje służbę w kawalerii jako wielką przygodę realizowaną z profesjonalizmem, pasją i humorem.

Dostępność:
średnia ilość
Wysyłka w:
5 dni
Warszawska Brygada Pancerno-Motorowa
Cena: 30,00 zł 79,90 zł
szt.

Warszawska Brygada Pancerno-Motorowa to już piąty tom Wojskowych Tek Archiwalnych.

Na ponad 700 stronach Czytelnik będzie miał szansę zapoznać się ze 124 dokumentami i 77 relacjami, jak zwykle opatrzonych biogramami.

Książka jest zilustrowana rysunkami sprzętu oraz indeksami - geograficznym i osobowym.

Dostępność:
średnia ilość
Wysyłka w:
5 dni
  • promocja

Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz na wskazany adres e-mail, informacje o kolejnych etapach jego realizacji.

Pamiętaj, że przysługuje Tobie prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny.

Wydawnictwo TETRAGON sp. z o.o., ul. Żelazna 41/21, 00-836 Warszawa, Polska, NIP 5272617444

Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka »

Sklep jest w trybie podglądu

Sklep internetowy od home.pl