O medycynie mitochondrialnej

Medycyna mitochondrialna to nowy dział medycyny. Poświęca się jej sporo uwagi. Za sprawą medycyny mitochondrialne mogliśmy się dowiedzieć o roli mitochondriów w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Okazało się, że jest ona ogromna. Na kondycję mitochondriów pozytywnie wpływają substancje mitochondrialne.

Znane nam dzisiaj substancje mitochondrialne

Niektóre substancje mitochondrialne są znane od lat, ale dopiero medycyna mitochondrialna odkryła, że utrzymują one mitochondria w dobrej kondycji. Na kondycję mitochondriów pozytywnie wpływa witamina B3, glutation, witamina B12, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina C, witamina D3, witamina K2, koenzym Q10.

Substancje mitochondrialne znajdziemy w warzywach, owocach, mięsie, rybach, gruboziarnistych produktach zbożowych, kaszach, orzechach i nasionach.

Skąd jeszcze je czerpać?

Ważne składniki powinniśmy czerpać przede wszystkim z żywności. Zbyt często jednak sięgamy po przetworzoną żywność, która jest pozbawiona substancji mitochondrialnych. Substancje mitochondrialne można na szczęście przyjmować w postaci tabletek czy kapsułek. Należy wybierać preparaty wysokiej jakości zawierające zalecane przez specjalistów dzienne dawki.

Przykładem takich preparatów jest mangan suplement, witamina K2 MK7 oraz chrom w tabletkach. Preparaty te są bezpieczne, można je kupić bez recepty, należy zażywać je zgodnie z zalecaniami na ulotce informacyjnej. Zawarte w nich substancje mitochondrialne chronią mitochondria przed uszkodzeniami. Medycyna mitochondrialna może znacznie wydłużyć nam życie.