Wielu autorów - Celtica. Studia z dziejów Celtów

Celtica. Studia z dziejów Celtów

Celtowie są grupą ludów, która odcisnęła swoje piętno w historii Europy, chociaż wiele o nich nie wiemy. Wynika to przede wszystkim z tego, że w szkole nie uczy się takich rzeczy. Sama nauka historii w naszej edukacji dość mocno kuleje, więc wiele trzeba się dowiadywać z książek. Na szczęście literatury nie brakuje. Chcąc dowiedzieć się więcej o tym ludzie, warto zapoznać się z książką "Celtica. Studia z dziejów Celtów". Na jej podstawie powiemy sobie więcej o nich.

Nic dziwnego, że o Celtach wiele nie wiemy, natomiast jak najbardziej należy przybliżyć ich rodowód. Mówi się, że przybyli oni z Dolnej Austrii oraz Moraw. Jest to bardzo stary lud, ponieważ swoją ekspansję rozpoczął już w VI w. p.n.e. Uważa się, że to właśnie dzięki Celtom Europejczycy mogli później wejść w epokę żelaza i również zapoznali cały nasz kontynent ze sztuką kowalstwa, hutnictwa oraz dzięki nim rozwinęło się garncarstwo. Co ciekawe, w epoce rzymskiej zajęli cały ten teren Francji, więc mówimy tutaj o dość potężnym ludzie.

Na pewno wiele pozytywnego dla krzewienia historii zrobił internet. Warto poświęcić chociaż chwilę, żeby zapoznać się ze wspaniałą historią tego rodu. Istnieje jednak zagrożenie, że trafimy na niepewne źródła, które będą siać pewne wątpliwości i będą mało rzetelne. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest sprawdzona literatura z podaniem konkretnych źródeł. Przykładem tego jest książka "Celtica. Studia z dziejów Celtów", które są skomasowaną wiedzą na ten temat i to m.in. dzięki niej można dowiedzieć się wielu ciekawostek.

Najnowsze posty