Jarosław Centek - Korpus Gwardii w bitwie pod Gorlicami

Jarosław Centek - Korpus Gwardii w bitwie pod Gorlicami

Jarosław Centek - Korpus Gwardii w bitwie pod Gorlicami to jedna z tych książek, którą warto zaprezentować szerokiemu gronu czytelników. Nie da się ukryć, że działania armii Prus oraz Cesarskich Niemiec są wyjątkowo bujne i stanowią tak naprawdę nieodłączną część również i naszej historii. Wobec tego o czym traktuje książka Jarosław Centek - Korpus Gwardii w bitwie pod Gorlicami i dlaczego warto ją przeczytać?

Jarosław Centek - Korpus Gwardii w bitwie pod Gorlicami

Książka Jarosława Centka - Korpus Gwardii w bitwie pod Gorlicami opisuje krok po kroku jak przebiegała słynna bitwa pod Gorlicami. Niemniej jednak Jarosław Centek skupia się głównie na Korpusie Gwardii, która w tej bitwie odegrała jedną z najważniejszych ról.  W działania przeciwko Korpusowi Gwardii zaangażowana była głównie armia rosyjska. Jednocześnie książka nie skupia się tylko na na samej bitwie i jej przebiegu.

Jednym z najciekawszych jest rozdział piąty, który został zatytułowany "Charakterystyka terenu i inżynieryjne przygotowanie pozycji". Jest to rozdział, który skupia się głównie na geograficzno- wojskowym opisie słynnego Podgórze Ciężkowickiego, a to właśnie przez to miejsce wiedzie nas w książce cały pas natarcia Korpusu Gwardii. Pozostałe rozdziały w tej książce zostały jednak w całości poświęcone działaniom Korpusu Gwardii, gdyż to właśnie one stanowią główną fabułę tej książki. Potrafi ona jednak bez pamięci wciągnąć czytelnika i przeprowadzić go przez kolejne dni walk oraz wydarzeń.

Najnowsze posty