Artur Szrejter - Legenda wikingów. Opowieści o Ragnarze Lodbroku, jego żonach i synach

Artur Szrejter - Legenda wikingów. Opowieści o Ragnarze Lodbroku, jego żonach i synach

Mówi się, że książki nie tylko skutecznie poszerzają zasób naszego słownictwa, ale przede wszystkim pomagają nam przenieść się w całkiem inną rzeczywistość. Oczywiście każdy z nas ma zupełnie inny gust w książkach i z całą pewnością każdego z nas zainteresuje inna literatura. Jednocześnie istnieją takie książki, które powinien przeczytać dosłownie każdy z nas. Z pewnością jedną z nich jest Artur Szrejter - Legenda wikingów. Opowieści o Ragnarze Lodbroku, jego żonach i synach. Co więc warto o tej książce wiedzieć i o czym ona traktuje?

Opowieści o legendarnym wikingu Ragnarze Lodbroku

Ragnar Lodbrook to dla każdego miłośnika historii wikingów postać, której nie trzeba absolutnie przedstawiać. Okazuje się bowiem, że był on swoistą legendą. Rangar, był młodym i niepokornym synem słynnego króla Danów. To właśnie on zdecydował się na to, by wyruszyć na podróż z olbrzymi wężem.

Jednocześnie młody Ragnar wygrał tę walkę, a tym samym zapewnił sobie niesłychaną sławę. Co więcej, był to jedynie początek jego niezwykłego i pełnego przygód życia. Jego kolejne lata, to przede wszystkim przywództwo w wikińskich flotach, a także zbieranie kosztownych łupów i podbijanie obcych krajów. Rangar Lodbrok zwyciężył w wielu bitwach, a także zmagał się na swojej drodze z ogromnymi przeciwnościami. Walczył z ludami lasów, a także przemierzał śnieżne pustkowia. U schyłku swojego bujnego życia Lodbrook stał się legendą wikingów.

Najnowsze posty