Substancje mitochondrialne i koenzym Q10

Medycyna mitochondrialna to nowy dział medycyny. Jego osiągnięcia już w tej chwili są bardzo duże. Dzięki odkryciom dokonanym przez medycynę mitochondrialną wiemy, że dla dobrej kondycji organizmu niezwykle ważna jest kondycja w jakiej znajdują się mitochondria.

Medycyna mitochondrialna poświęciła wiele lat badań nad substancjami odżywczymi. Odkryła, że na kondycję mitochondriów pozytywnie wpływają bardzo różne substancje, należy do nich koenzym Q10.

Jakie substancje mitochondrialne są niezbędne?

Medycyna mitochondrialna wskazuje na różnego rodzaju substancje mitochondrialne. Jest wśród nich glutation, witamina B3, selen, witamina B12, l karnityna, witamina C, witamina D, kwas alfa liponowy, witamina K2. Dostępne są one w postaci wysokiej jakości suplementów diety. Przykładem doskonałej jakości preparatów, które utrzymują mitochondria w dobrej kondycji jest chrom w tabletkach, mangan suplement, a także witamina K2 MK7.

Do czego jest nam potrzebny koenzym?

Koenzym Q10 jest paliwem dla wszystkich komórek, dzięki niemu mogą one wytwarzać energię, która jest niezbędna do życia. Koenzym Q10 jest produkowany przez organizm, ale jego ilość nie zawsze jest wystarczająca. Musimy go więc dostarczać wraz z pożywieniem lub uzupełniać niedobory dobrym suplementem diety.

Koenzym Q10 pomaga między innymi utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi. Wzmacnia także odporność, chroni przed miażdżycą, dzięki niemu sprawnie działają mięśnie. Jest lepiej wchłaniany przez organizm w obecności witamin należących do grupy B.