Wyjątkowe prezenty od dziecka - upominki dla ukochanej cioci ze złobka

Wyjątkowe prezenty od dziecka - upominki dla ukochanej cioci ze złobka
Autor Eryka Miłoszek
Eryka Miłoszek22 maja 2024 | 6 min

Prezent dla cioci ze żłobka jest doskonałą okazją, by wyrazić wdzięczność i miłość dziecka wobec tej wyjątkowej osoby. Cioci ze żłobka poświęcają swój czas i energię na zapewnienie opieki i edukacji naszym pociechom, dlatego zasługują na coś naprawdę wyjątkowego. W tym artykule przedstawimy szereg pomysłów na oryginalne upominki od dziecka, które cioci żłobka na pewno docenią.

Kluczowe wnioski:
 • Prezent wykonany własnoręcznie przez dziecko ma ogromną wartość sentymentalną i jest wyrazem prawdziwej miłości.
 • Personalizowane upominki od dziecka, np. z odciskiem dłoni czy stópek, są wyjątkowe i niepowtarzalne.
 • Praktyczne prezenty, takie jak ręcznie robiona biżuteria czy ozdoby, mogą stać się ulubionym akcesorium cioci.
 • Przyjazne dla środowiska upominki, np. zrobione z recyclingu, uczą dzieci szacunku dla natury.
 • Nawet najprostszy prezent, jak laurka czy naszyjnik z makaronu, będzie niezapomnianą pamiątką dla cioci.

Pomysły na prezent dla cioci ze żłobka w formie rękodzieła

Jednym z najpiękniejszych upominków, jakie dziecko może ofiarować ukochanej cioci ze żłobka, jest prezent dla cioci ze żłobka wykonany własnoręcznie. Rękodzieła mają w sobie niewiarygodną moc – są wyrazem miłości, zaangażowania i poświęconego czasu. Ciocię na pewno wzruszy widok dziecięcych paluszków, które z taką starannością stworzyły coś wyjątkowego tylko dla niej.

Doskonałym pomysłem na rękodzieło jest obrazek namalowany farbami plakatowymi lub kredkami. Niech dziecko puści wodze fantazji i stworzy barwną, abstrakcyjną kompozycję albo narysuje coś konkretnego – np. wizerunek cioci, ulubioną zabawkę czy scenę z życia żłobka. Dodatkowym atutem będzie rama wykonana z nawleczonych rurków od papierowych ręczników lub kolorowych patyczków.

Inną świetną propozycją jest zakładka do książki ozdobiona niewielkimi rysunkami, odciskiem dłoni lub stópki dziecka czy napisem "Kocham Cię, Ciocio!". To prosty sposób na stworzenie pięknej pamiątki, która będzie towarzyszyć cioci podczas każdej lektury. Zakładkę można barwnie ozdobić kolorowymi piórkami, cekinami czy przykleić zdjęcia z życia żłobka.

Jeśli dziecko lubi tworzyć przestrzenne formy, znakomitym prezentem może być wisiorek, brelok lub zawieszka na telefon wykonana z masy solnej lub modeliny. Gotowy przedmiot można ozdobić dodatkowymi elementami - cekinami, kolorowymi piórkami czy koralików do nawlekania. Taki upominek nie tylko będzie praktycznym akcesorium, ale i ogromną, sentymentalną pamiątką.

Wyjątkowe upominki od dziecka dla ukochanej cioci ze żłobka

Każda ciocia wie, że jedna z największych radości, jaką może dać jej praca w żłobku, to miłość i wdzięczność małych podopiecznych. Prezent dla cioci ze żłobka od dziecka jest zatem czymś wyjątkowym i bezcennym. To upominek wypełniony najszczerszymi emocjami i uczuciami, których nie sposób kupić za żadne pieniądze.

Niezwykle urokliwym prezentem jest laurka lub kartka wykonana przez dziecko. Ciocia z pewnością doceni trud i starania włożone w jej wykonanie – niepowtarzalne, dziecięce rysunki, wycinane kształty czy stempelki z farbą. Wnętrze laurki można udekorować brokatem, naklejkami lub wydrukami zdjęć z życia żłobka. Pośrodku wystarczy umieścić odręczny napis "Kocham Cię, Ciocio!" lub krótką rymowankę pisaną dziecięcą rączką.

Kolejną świetną propozycją jest wykonany przez dziecko kalendarz na następny rok. Wystarczy pobrać szablon z Internetu, a następnie wspólnie z dzieckiem ozdobić każdą kartkę rysunkami, naklejkami czy stempelkami związanymi z poszczególnymi miesiącami. To nie tylko praktyczny, ale też bardzo osobisty podarunek, który na długo zostanie w pamięci cioci.

Warto też rozważyć zrobienie przez dziecko biżuterii przy pomocy masy solnej lub koralików do nawlekania. Naszyjniki, bransoletki czy broszki z dziecięcymi motywami staną się modnym i bardzo oryginalnym akcesorium dla ukochanej cioci. Co więcej, będąc codziennie przy niej, przypominać jej będą o swojej wyjątkowej więzi.

 • Laurki, kartki i kalendarze wykonane własnoręcznie przez dziecko są doskonałymi upominkami od serca.
 • Biżuteria z masy solnej czy koralików z dziecięcymi rysunkami i wzorami to modne i bardzo osobiste akcesoria dla cioci.
 • Wszelkie rękodzieła dziecięce są wypełnione prawdziwymi emocjami i uczuciami, których ciocia nigdy nie zapomni.

Czytaj więcej: Meble dla 7-letniego chłopca - porady dotyczące wyboru

Piękne i personalizowane prezenty od dziecka dla cioci żłobka

Jedną z najpiękniejszych rzeczy dla każdej cioci ze żłobka jest otrzymanie prezentu, który został w pełni spersonalizowany przez jej ukochanego podopiecznego. Upominki, które zawierają niepowtarzalne elementy, jak odciski rączek, stópek czy imiona dzieci, są wyjątkowe i cenne same w sobie. Stanowią też wyjątkową pamiątkę, którą ciocia będzie pielęgnować przez długie lata.

Niezwykle urokliwym pomysłem jest kubek lub filiżanka ceramiczna, na której dziecko odcisnęło swoją małą dłoń lub stopę. Gotowy produkt można dodatkowo udekorować własnoręcznie namalowanymi wzorkami, zabawnymi literkami czy dedykacją, np. "Prezent dla najlepszej Cioci od Jasia". Taką pamiątkę ciocia z przyjemnością będzie używać do picia kawy czy herbaty, wspominając przy okazji swoje ukochane dzieciaki.

Innym fantastycznym pomysłem jest wykonanie ozdobnego, drewnianego pudełka na biżuterię lub inne drobiazgi. Na wieczku można przykleić zdjęcie z grupą żłobkową, a na samym pudełeczku zamieścić napisy z imionami wszystkich podopiecznych oraz ich kolorowe odciski rączek czy stópek. To bardzo sentymentalny podarunek, do którego ciocia na pewno będzie nie raz wracać wspomnieniami.

Personalizowane prezenty dla cioci mogą też przybrać formę zdjęć czy obrazków oprawionych w ręcznie wykonane ramki. Na ramkach z masy solnej, gliny, wikliny lub drewna można umieścić odciski palców czy napisać czułe życzenia od całej grupy żłobkowej. Taki upominek będzie znakomitą ozdobą wnętrza, rozsiewając przy okazji mnóstwo pozytywnej energii.

Podsumowanie

Zdjęcie Wyjątkowe prezenty od dziecka - upominki dla ukochanej cioci ze złobka

Każdy prezent dla cioci ze żłobka, nawet najprostszy prezent dla 1.5 rocznego dziecka, jest cennym i niezwykle emocjonalnym upominkiem. Wykonane własnoręcznie rękodzieła, personalizowane akcesoria czy okolicznościowe laurki sprawiają ogromną radość i pozostają w sercach cioć na długie lata.

Takie wyjątkowe prezenty od dziecka są dowodem miłości, wdzięczności i zaufania wobec osób, które na co dzień opiekują się naszymi pociechami w żłobku. Nieważne, czy będzie to biżuteria z koralików, laurka ze zdjęciami czy kubek z odciskiem dłoni - dla cioci najważniejsze są emocje i zaangażowanie, jakie dziecko włożyło w przygotowanie niespodzianki.

5 Podobnych Artykułów

 1. 8 urodziny dziewczynki: jak sprawić, by były niezapomniane?
 2. Modne i wygodne okulary dla 8-letniej dziewczynki - trendy dla dzieci
 3. Krzesło rosnące wraz z dzieckiem - meble na lata dla malucha
 4. Eleganckie plecaki dla starszych dziewcząt z klas 6-8 - przegląd
 5. Szablon domku do druku: kreatywne zabawy dla dzieci
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Eryka Miłoszek
Eryka Miłoszek

Mam na imię Eryka i jestem pasjonatką tematów związanych z dziećmi, rodziną, edukacją oraz szeroko pojętą rozrywką. Jako mama dwójki wspaniałych maluchów, każdego dnia odkrywam magię rodzicielstwa i dzielę się swoimi doświadczeniami na łamach autorskiego portalu. Moim celem jest stworzenie miejsca, w którym rodzice znajdą inspirujące artykuły, praktyczne porady oraz garść humoru, tak potrzebnego w codziennych zmaganiach. Wierzę, że radość, kreatywność i pozytywne nastawienie są kluczem do szczęśliwego życia rodzinnego. Dołącz do mnie w tej niezwykłej podróży i razem twórzmy społeczność pełną uśmiechu, wzajemnego wsparcia i bezcennych wspomnień!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły